Dr. Peter Levine, Ph.D. je zakladatelem a průkopníkem metody Somatic Experiencing® (SE®) a jeho celoživotní prací je další rozvoj této metody. Je držitelem doktorátu lékařské lékařské biofyziky a psychologie. Když NASA vyvíjela raketoplán, působil Peter Levine jako poradce NASA v oblasti stresu.  

Působil také u světových psychologů pro sociální odpovědnost a v prezidentově iniciativě v reakci na „rozsáhlé katastrofy a etnopolitické válčení“. Vyučoval v různých léčebných střediscích, nemocnicích a klinikách bolesti po celém světě a také v poradenském centru Hopi v Arizoně.

V současné době zastává pozici Senior Fellow v Centru pro léčbu úrazů a závislostí ve Wickenburgu v Arizoně. Během svého třicetiletého studia stresu a posttraumatické stresové poruchy (PTSD) přispěl Peter k řadě vědeckých a populárních publikací. 

Jeho nejprodávanější kniha „Probouzení tygra“ – Léčení traumatu je vydávána ve 20 jazycích. V roce 2010 byl jeho původní přínos v oblasti tělesné psychoterapie vyznamenán, když obdržel Cenu za celoživotní úspěch od Asociace pro tělesnou psychoterapii USA (USABP).